okna okna dveře plastová okna vchodové dveře eurookna dřevěná okna ceník okna hliniková okna montáž oken výměna oken

OKNA DVEŘE a vše okolo nich
vše o oknech, plastová okna
vše o dveřích, vchodové dveře
vše o bydlení, dům, byt

Okna dveře + problémy oken, omyly + kroucení plastových oken

okna | problémy oken, omyly | kroucení plastových oken

PLASTOVÁ OKNA SE KROUTÍ, ŽLOUTNOU A VYZAŘUJÍ

Opravník obecně oblíbených omylů

1. Okna z PVC žloutnou, kroutí se, praskají nebo dokonce vyzařují.
2. PVC se nedá recyklovat.
3. Na Západě se již od plastových oken upouští.

Šiřitelé těchto výroků obvykle o vlastním materiálu nevědí vůbec nic, nemají žádnou vlastní zkušenost, a statistické údaje o výrobě oken v kterékoliv zemi na světě neviděli ani náhodou. Když na ně udeříte, odkud že čerpají tyto hanobící informace, které bezostyšně šíří, obvykle odpovídají, že soused má plastová okna, a že to říkal, jejich známý má známého v Německu, a ten to říkal. Všimněte si, že se velmi často ohánějí známými v Německu. Kupodivu nikdy známými v Irsku nebo Lucembursku.

Jaké jsou objektivní skutečnosti? Okenní profily z PVC vykazují uvedené neduhy jen v tom případě, že jsou nekvalitně vyrobeny. To jest, že není dodržena receptura míchání směsi pro extruzi profilů. Hmota, která se k extruzi profilů užívá, není totiž jen z PVC, i když to tvoří základ. Jsou v ní dále obsažena anorganická plnidla, stabilizátory ultrafialového záření, antioxidanty proti degeneraci vzdušným ozónem a další látky, které zajišťují tvarovou a barevnou stálost, mechanickou pevnost, tuhost a tvrdost, velkou rázovou houževnatost a další pozitivní vlastnosti.

Složení těchto směsí je samozřejmě předmětem know - how těch úspěšných. A to je VEKA, nejznámější dodavatel profilů. Nebo si může někdo myslet, že společnost, která má výrobní podniky ve 12-ti státech, zastoupení v dalších 32 zemích, která má obrat vyšší než 1 mld DEM a jen v SRN na 800 odběratelů, vyrábí profily, které praskají, žloutnou, kroutí se nebo vyzařují (nevím co)?

PVC je navíc plně recyklovatelné. Recyklaci budeme věnovat některou z našich příštích informací.

A jak je to s tím upouštěním od plastových oken. Objektivní statistické údaje z jednotlivých zemí EU hovoří o pravém opaku. V současné době není konkurenční materiál, který by vykazoval tak příznivý poměr ceny a užitných vlastností, jako je PVC. To se projevuje na stále se zvyšujícím podílu oken z PVC na trzích zemí, které leží ve stejném klimatickém pásu jako ČR. Obrovský odbyt plastových oken je v SRN, kde z nyní vyráběných asi 20 mil. ks okenních jednotek je více než polovina vyrobena z plastových rámů. Nejvyšší podíl plastových oken je v Irsku, kde více než 70% vyrobených oken je z PVC. Dynamicky se vyvíjí trh ve Francii, kde každoročně stoupá podíl plastových oken o cca 2%, a nyní již dosahuje cca 35% podílu na trhu, a to je třeba vidět, že jižní Francie užívá zejména jednoduchá hliníková okna, atd. Tedy - žádná krize odbytu, naopak velký rozmach.

Pozitivně laděné informace jsou však obvykle pro průměrného Čecha méně zajímavé a atraktivní, a proto se jaksi ochotněji a rychleji šíří informace zabarvené nagativně. My však nyní již víme, že se jim můžeme, alespoň v oblasti plastových oken, účinně bránit.Poptáváte kvalitní a přitom levná plastová okna? Doporučujeme nabídku od českého výrobce Oknoplastik.cz!
Kontakt, reklama: info@dvere-okna.eu
vývoj software programování na míru oken oknách dveřích dveře plastová okna. dřevěná okna vchodové dveře eurookna ceník oken okenní příčky hlinikové dveře dotace na okna