okna okna dveře plastová okna vchodové dveře eurookna dřevěná okna ceník okna hliniková okna montáž oken výměna oken

OKNA DVEŘE a vše okolo nich
vše o oknech, plastová okna
vše o dveřích, vchodové dveře
vše o bydlení, dům, byt

Okna dveře + dveře zajímavosti

dveře | dveře zajímavosti

16.01.2018  21:08

Reklamace dveří, dodán jiný dekor..neuznaná reklamace

Dobrý den, prosím o radu.
Můj dotaz je:
V jednom místním obchodě jsem objednal obložkové zárubně a dveře. Odstín (typ) dekoru jsem vybíral z tištěného katalogu a při objednávce jsem zaplatil zálohu 15 tis a 15 tis jsem doplácel při převzetí, jen odstín dveří neodpovídal barvě v katalogu a dveře jsou v úplně jiné barvě. Nicméně jsem na to upozornil, ale obsluha obchodu se ohradila, že jsem objednal typ dekoru, který je v pořádku. Ale na to, že barva není ani náznakem shodná v katalogu nereagovala.
 Nyní celou zakázku reklamuji, ale vedení obchodu naznačilo, že reklamace v žádném případě nebude realizována, jelikož to bylo zboží na objednávku. Obchod je tedy pouze prostředník, jelikož obchod zboží objednávalo u svého dodavatele. Já jsem tedy reklamoval u obchodu a ten dále prý poslal reklamaci dodavateli (dveře solodoor). Při reklamaci jsem nic nepodepisoval. Reklamace proběhla pouze ústním jednáním a doložením fotografií reálného dekoru dveří.
 Jelikož byla zakázka z mé strany zcela zaplacena, tak jsem si vše odvezl, ale nerozbalil (vše je v transparentní folii, obal tedy nebylo nutné narušit).
Potřebuji radu jak postupovat, jelikož bylo dodáno zboží, které neodpovídá nabídce co se týká barvy. Existuje nějaký zákon, který je na mé straně a budu moci zboží vrátit a to tak, že výměnou za správné zboží, nebo vrácením částky?
Velice děkuji za radu.
Martin Červený ..celý článekzpět na všechny články

Sháníte moderní plastové dveře? Využijte nabídku předního českého výrobce vchodových dveří Perito!

Poptáváte kvalitní a přitom levná plastová okna? Doporučujeme nabídku od českého výrobce Oknoplastik.cz!
Kontakt, reklama: info@dvere-okna.eu
vývoj software programování na míru oken oknách dveřích dveře plastová okna. dřevěná okna vchodové dveře eurookna ceník oken okenní příčky hlinikové dveře dotace na okna